Haber

Brezilya’da bir milletvekili rüşvet parasını halka dağıttı

– Brezilya’da bir milletvekili istifası karşılığında aldığı rüşvet parasını camdan halka dağıttı

BREZİLYA – Brezilya’nın Candido Mendes kentinde yerel meclis üyesi Sabaha Filho, belediye başkanının kendisine rüşvet verdiğini ve 300 bin Brezilya realini (1 milyon 663 bin 127 TL) camdan dışarı atarak halka dağıttığını söyledi.

Maranhao eyaletinin Candido Mendes kentinde belediye meclis üyesi olan Sababa Filho, kentin Belediye Başkanı Jose Bonifacio Rocha de Jesus’un istifa etmesi için kendisine 300 bin Brezilya reali (1 milyon 663 bin 127 TL) rüşvet verdiğini açıkladı. Daha sonra çantasındaki banknotları belediye binasının penceresinden dışarı atarak halka dağıtan Filho’nun bu saldırısı çevredeki vatandaşların büyük ilgisine neden oldu. Meclis Üyesi Sababa Filho, rüşvet olarak verildiğini söylediği parayı pencereden atmadan önce yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Rocha de Jesus’un kendisini başka bir destekçiyle değiştirmeyi planladığını ve kendisinin de bu destekçilerden olduğunu belirtirken, “Bu para halkındır” dedi. hayat tehlikede. Sababa Filho da olayın ardından polise giderek suç duyurusunda bulundu. Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, belediye binasından dışarıya banknotların atıldığı ve pencere önünde toplanan vatandaşların kargaşada atılan paraları yakalamaya çalıştığı görüldü.

“siyasi gösteri”

Olayın ardından basına açıklamalarda bulunan Candido Mendes Belediye Başkanı Jose Bonifacio Rocha de Jesus, meclis üyesi Filho’nun iddialarını yalanladı ve olayları siyasi bir gösteri olarak nitelendirdi. Duruma kızdığını dile getiren Rocha de Jesus, Filho hakkında iftira ve karalama suçlarından şikayetçi olacağını duyurdu.

haber-sariz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu